سبد خرید خالی میباشد !

بازسازی و نوسازی؛ فرصتی مناسب برای تحقق بخشیدن به رویاها

جمعه, 23 اسفند 1398 ساعت 12:05
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شما می‌توانید با انجام بازسازی و نوسازی فضایی که مدنظرتان است به رویاهایتان تحقق بخشید. هر کدام از ما برای این موضوع بودجه ای را تعیین کرده‌ایم و باید طبق آن کار را پیش ببریم.نوسازی حمام و سرویس بهداشتی جزو گرانترین کارهای طراحی داخلی است اما نگران این موضوع نباشید. ما در این مطلب می خواهیم شما را یاری کنیم. با بودجه کم هم می توانید به خواسته خود برسید و حمام و سرویس بهداشتی خود را زیبا کنید.

نوسازی حمام و سرویس بهداشتی

در نوسازی حمام و سرویس بهداشتی جابجا کردن لوازم جانبی لوله کشی قطعاً هزینه‌بر است مخصوصاً زمانی که شما بخواهید آنها را از دیوار یبه دیوار دیگر تغییر بدهید.شاید در نظر اول این گونه به نظر بیاید که آنها فقط چند لوله‌ آب متفاوت هستند اما در واقع هر کدام از آنها خدمات و اهداف مختلف دیگری نیز دارند.

اگر شما هزینه جابجایی لوله ها را ندارید و وسایل بزرگ را سر جای خود نگه دارید زیرا علاوه بر اینکه مجبور می‌شوید آن ها را جابجا کنید باید جای لوازم و چیزهایی که به آنها آمیخته هستند را نیز تغییر دهید. مثال اگر ما در حمام مان یک واان آهنی داریم که قدمت زیادی دارد خیلی دور از منطق است که بخواهیم از شر آن خلاص شویم ،همچنین حرکت دادن آن در طول اتاق نیز می تواند توان حدود ۲۰ نفر را از آنها بگیرد.ممکن است فضای شما قدیمی باشد اما می‌توانید از وسایل خاص و زیبا استفاده کنید. مثل همین وان که پیدا کردن چیزی که بتواند جایگزین مناسبی برای آن باشد بسیار بعید است. بنابراین از جابجایی و تغییر آن صرف نظر کنید.

گاهی اوقات در نوسازی حمام و سرویس بهداشتی با کمی بررسی به این نتیجه میرسیم که می ‌توانیم با وسایلی که داریم کار کنیم اصلاً از این قضیه نترسید و استعداد و خلاقیت خود را محک بزنید. باید ببینید با استفاده دوباره از وسایل چه تغییراتی را می توانید ایجاد کنید. وان قدیمی را به خاطر بیاورید، من از آنجایی که این وان روزهای بسیار خوبی را سپری کرده و به آن اشاره نکردم بلکه با این وجود می خواهم آن را حفظ و نگهداری کنم اما از طرفی اگر از آن خسته شده اید می توانید به راحتی با صیقل دادن و شفاف کردن وان هم آن را نو کنم و هم هزینه کمتری بپردازم. براق کردن وان تاثیری کلی و مثبت به فضای حمام خواهد بخشید

در نوسازی حمام و سرویس بهداشتی اگر نمی خواهید هزینه ای اضافی بپردازید قطعاً نمی توانید از کابینت های خاص و تایل های نقاشی شده با دست استفاده کنیم بنابراین می توانید روی وسایل کوچک و ریخت و پاش های موجود خودتان مانور دهید تا از آنها بهترین استفاده را ببرید.کار کردن روی چنین وسایلی هزینه کمتری می برد حتی اگر آنها را به بهترین شکل ممکن بیارایید.اگر شیر آبی دارد که دوستش دارید و یا فلزات آلاتی که کابینت های تان بر روی آنها بنا شده‌اند پس حتماً پولتان را در این قسمت‌ها خرج کنید.

بعد از انجام بازسازی و نوسازی باید هدف تان را از این کار بدانید و حتما نقشه ای داشته باشید زیرا هربازسازی هزینه های سنگین در دل خود دارد که بودجه شما را کاهش می دهد. ممکن است از دوش حمام خود خسته شده باشید و قصد تعویض آن را داشته باشید اما اگر در همان زمان کاشی های ترک خورده و خراب شده اند باید اولویت بندی کنید و اول خرابی ها را بهبود ببخشید. اگر به این نکات توجه کنید قطعاً خواهید فهمید که بودجه واقعی شما چقدر خواهد بود.

با در نظر داشتن این نقشه کلی در ذهنتان باید تصمیمات درست بگیرید.جایگزین های مناسبی برای وسایلی که گران هستند پیدا کنید تا هزینه‌های تان کاهش پیدا کند.این موضوع به شما اطمینان می‌دهد که از تصمیم‌های شتابزده جلوگیری کنید تا نکند زمانی نه تنها پشیمان شده بلکه تعویض کردنش هم برای تان پرهزینه تر شود.

از اینکه فضا را با عناصری زینت دهید غافل نباشید. در یک حمام زیبایی و تمیزی از مهم ترین نکات به حساب می آیند.از یک گلدان برای تزئین حمام استفاده کنید، همچنین می توانید از یک صابون مناسب، حوله و قالیچه کوچک نیز استفاده کنید.

در نگاه اول نوسازی حمام و سرویس بهداشتی کار سختی به نظر می رسد اما همیشه راه حلی برای آسان کردن هر کار سختی وجود دارد که این مورد نیز از این قاعده مستثنا نیست. طبق نقشه و برنامه پیش بروید این کار نه تنها برای تان سخت و خسته کننده است بلکه از انجام آن نیز لذت خواهید برد.

به مراحل ذیل که برای نوسازی حمام و سرویس بهداشتی به شما توصیه می کنیم توجه کنید.

همانطور که در مطالب بالا هم گفته شد از ابتدا برای خود مشخص کنید که تا چه میزان قصد بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خود را دارید.اگر بدون برنامه‌ریزی به سراغ این کار بروید جز سردرگمی و خسته شدن و انجام هزینه های گزاف هیچ چیز نصیب شما نخواهد شد.تعیین این موضوع به شما کمک می کند تا راحت تر برای شروع برنامه ریزی کنید.

شما می توانید در انجام هزینه های خود برای بازسازی سرویس بهداشتی صرفه جویی کنید برای مثال کارهایی که فکر می‌کنید خودتان میتوانید انجام دهید را انجام دهید و تنها برای کارهایی که مهارت در آن ندارید به سراغ یک فرد پیمانکار ماهر بروید.

البته صرفه جویی در همه موارد هم خوب نیست مثلا شیر آب نامرغوب را به خاطر ارزان بودن انتخاب نکنید زیرا این کار نه تنها به شما کمکی نمی کند بلکه باعث می شود پس از گذشت زمانی که خراب شد مجدداً هزینه ای برای تعمیر یا تعویض بپردازید. بنابراین خرید وسایل و تجهیزات با کیفیت تر و کمی گرانتر می تواند به نوعی صرفه جویی در هزینه ها باشد.

اگر تصمیم به ایجاد تغییرات کلی و اساسی در مورد  شکل سرویس بهداشتی داریم ممکن است نیاز به کسب مجوز داشته باشید که این کار نیز هزینه‌بر است وهنگام تعیین، هزینه های مورد نیاز آن را نیز باید مد نظر داشته باشید.

لازم به ذکر است که تغییر کلی در مدل سرویس بهداشتی با تغییر مدل ساختار قسمت های دیگر مثل اتاق خواب متفاوت است . برای تغییر مدل یک اتاق خواب برای مثال تنها کافیست یک دیوار را خراب کنید و یک دیوار جدید در جایی دیگر بسازید. اما برای تغییر مدل و ساخت یک سرویس بهداشتی علاوه بر این کار باید بتوانیم لوله کشی ها و سیستم سیم کشی و جای روشویی و توالت را نیز تغییر دهید به همین دلیل است که تغییر در ساختار سرویس بهداشتی پیچیده‌تر و زمان‌بر است و ابتدا باید خود را برای این کار آماده کنید.

زمانی که تصمیم گرفتید یک تغییر کلی در داخل سرویس بهداشتی ایجاد کنید بهترین زمان است برای اضافه کردن تجهیزاتی که قبلا آنها را نداشته اید.برای مثال اگر برای حل مشکل رطوبت نیاز به خشک کننده فضا است و سرویس بهداشتی شما از این سیستم محروم است زمان بازسازی سرویس بهداشتی بهترین فرصت است برای تجهیز کردن سرویس بهداشتی به این سیستم.

وان حمام، روشویی و شیرهای آب و دوش از مهمترین و اصلی‌ترین وسایل در یک سرویس بهداشتی هستند.بنابراین اگر نیاز به تعویض آنهاست در انتخاب و خریدشان دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید که به لحاظ زیبایی و هم از نظر کیفی در سطح بالایی قرار داشته باشند. همچنین هنگام نصب وان و دیگر تجهیزات دقت نمایید که عایق بندی و زیر سازی مناسب انجام شده باشد.

یکی از مهم ‌ترین اجزای سرویس بهداشتی کفپوش است که باید مناسبترین آن را انتخاب نمایید زیرا ممکن است رطوبت و نم موجود در سرویس بهداشتی مشکل‌ساز شود. بهترین گزینه برای سرویس بهداشتی انواع کاشی و سرامیک هستند که امروزه با تنوعی که دارند می‌توانند با هر دکوراسیون در هر سبک  رنگ هماهنگ شوند. عایق بندی کف سرویس بهداشتی قبل از نصب هرگونه کفپوش نیز بسیار مهم و الزامی است.

 

چه کفپوشی برای سرویس بهداشتی مناسب است؟

بهترین کفپوش برای سرویس بهداشتی کفپوش سرامیکی است زیرا هم قابل شستشوست و هم رعایت بهداشت آنها بسیار آسان است و از طرف دیگر طول عمر این کفپوش در محیط مرطوب بسیار زیاد است.سعی کنید از کفپوش های شیاردار استفاده نمایید زیرا مانع سرخوردن شما می شود.این نکته را در نظر داشته باشید که اگر کف سرویس بهداشتی تان شیب دارد انتخاب سرامیک با سایز کوچک و متوسط بهترین گزینه است.

کفپوش مناسب برای حمام
کفپوش مناسب برای حمام

سقف سرویس بهداشتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

سقف دستشویی معمولا نسبت به فضاهای دیگر خانه ، دارای ارتفاع کوتاهتری بوده که یکی از دلایل آن عبور تاسیسات لوله کشی می باشد که بااستفاده از مصالحی مانند رابیتس و گچ ، سقف کاذب می شود.همچنین ارتفاع سقف های کوتاه ، حسی از دنج بودن و خلوت را برمی انگیزند.در مورد پوشش سقف بهتر است از رنگ روغن و متریال ضد آب استفاده شود. این نکات را در بازسازی و نوسازی رعایت کنید.

دیوار سرویس بهداشتی :

مهمترین نکته در مورد دیوار سرویس بهداشتی ، ایزولاسیون مناسب آن به دلیل مصرف زیاد آب می باشد. همچنین به دلیل رعایت مسائل بهداشتی حتماً پوشش نهایی دیوار بایستی از جنس کاشی های لعاب دار با رنگ روشن باشد. رنگ های روشن لکه ها را بهتر نشان می دهند.

سقف مناسب برای حمام
سقف مناسب برای حمام

ایده آل ترین رنگ برای نوسازی حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از رنگ های کرم یا شیری در سرویس بهداشتی باعث می‌شود این فضا بزرگتر به نظر برسد و همچنین موجب می شود تا آلودگی ها و چربی ها زودتر نمایان شود.

استفاده از رنگ روشن در سرویس بهداشتی
استفاده از رنگ روشن در سرویس بهداشتی

نقش مهم آینه در نوسازی حمام و سرویس بهداشتی

در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی  انتخاب آینه یکی از مهم‌ترین انتخاب های شما است. آینه بزرگ را جایگزین آینه کوچک کنید زیرا این کار باعث می شود فضای شما بزرگتر و زیباتر شود.

تعویض وسایل های قدیمی سرویس بهداشتی

همانطور که گفته شد عوض کردن وسایل اصلی و بزرگ حمام و سرویس بهداشتی بسیار سخت است اما شما توانید با عوض کردن وسایل کوچک همانند جاصابونی، سطل زبالهف جا حوله ای و غیره تغییری در حمام ایجاد کنید که خودتان هم باورتان نشود. در ضمن می توانید هر چند وقت یکبار حوله ها را تعویض نمایید تا علاوه بر تنوع به پاکیزگی بیشتر آن نیز کمک کرده باشید.

به سرویس بهداشتی و حمام خود نظم بخشید

اگر فضای سرویس بهداشتی شما کوچک است می توانید از روشویی هایی استفاده کنید که زیرشان کمد کوچک دارد و وسایل اضافی را داخل آن بچینید تا به زیبایی محیط کمک کنید. همچنین یکی از راه‌های دیگری که می‌توانید به حمام خود نظم ببخشید این است که از شلف های دیواری استفاده کنید در ضمن برای زیباتر کردن محیط می توانید روی آن وسایل تزیینی بگذارید.

شما می توانید از طبقات زیرین آیینه برای گذاشتن وسایل کوچک تزئینی استفاده کنید. از جا لباسی مناسب و کم حجم نیز برای حوله حمام و تعویض لباس استفاده کنید. سعی کنید از تمام فضا به شکل بهینه بهره ببرید.

انتخاب وان مناسب و سردوشی و روشویی های شکیل

یکی از مهمترین نکات در طراحی و نوسازی حمام و سرویس بهداشتی انتخاب وان مناسب است. شما می توانید از وان هایی که در مقابل رطوبت حاصل از حمام بسیار مقاوم هستند استفاده کنید. همچنین استفاده از شیر آلات مناسب و زرد رنگ بسیار ضروری است.انتخاب نوع و استایل و متناسب با سبک کلی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی منزل شما باشد.

پادری با طرح های زیبا برای نوسازی حمام و سرویس بهداشتی

این پادری ها می تواند علاوه بر زیبایی مانع از سر خوردن شما نیز گردند.پادری ها در انواع مختلف طرح ها و رنگ ها در بازار وجود دارند و شما باید نوعی از آن را استفاده کنید که با دیگر اجزای سرویس بهداشتی تناسب داشته باشد. یکی از کوچکترین نکات مهم برای طراحی یک حمام زیبا است.

استفاده از خوشبو کننده ها

برای خوشبو نگه داشتن حمام و سرویس بهداشتی می توانید از انواع بوگیره،ا صابونهای معطر و اسپری های خوشبوکننده و جاذب بوی نامطبوع در فضای سرویس بهداشتی بهره ببرید.

استفاده از جعبه کمک های اولیه

در صورت امکان برای آمادگی برای مواقع اضطراری از جعبه کمک های اولیه کامل با وسایل دارای تاریخ معتبر حتماً بهره ببرید.

 

خواندن 907 دفعه

نظر دادن

نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. ما به شما پاسخ می دهیم

سبد خرید

سبد خرید خالي مي باشد

درخواست بازدید رایگان

برای درخواست بازدید رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر
تماس سریع

مشاوره تلفنی رایگان

تماس فوری